Ta strona wymaga włączonej obsługi JavaScript do poprawnego działania.
Nie pamiętasz hasła?
Rejestracja

  Szczegóły wydarzenia

muzyka

Festiwal Soundedit - karnet: piątek 27 października, sobota 28 października


Partner: Fundacja Art Industry
Strona partnera: soundedit.pl
Data rozpoczęcia: 2017-10-27 19:00
Data ważności kuponu: 2017-10-28 23:00
Lokalizacja: ul. Łąkowa 29, 90-554 Łódź
Cena początkowa: 190 zł
Procent zniżki: 16%
Cena końcowa: 160 zł
Pozostało kuponów: 18

Opis

Kupony można realizować w kasie Klubu Wytwórnia do końca września.

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit to unikatowe w skali światowej wydarzenie, które od dziewięciu lat odbywa się w Łodzi. Jedyna na świecie w pełni autorska impreza dedykowana jednej z najbardziej kreatywnych w chwili obecnej grup zawodowych, jakimi bez wątpienia są stojący nieco w cieniu gwiazd – producenci muzyczni. Ludzie odpowiedzialni za finalny efekt nagrań, jakich słuchamy na co dzień.

Soundedit to miejsce spotkań profesjonalistów z amatorami. Polscy twórcy mają możliwość spotkania z największymi światowymi fachowcami w branży muzycznej. Dzięki wymianie doświadczeń podnoszona jest jakość działań rodzimych przedstawicieli branży muzycznej. Najważniejsi producenci muzyczni są w Łodzi honorowani statuetką „Człowieka ze Złotym Uchem”, nagrodą, o której dziś wielu marzy, ale niewielu ją otrzymuje.

Program na 27 października – piątek

19:00 Skalpel – specjalny koncert z okazji obchodów „stulecia awangardy polskiej”
Skalpel jest w dużym stopniu zespołem dekonstrukcyjnym. Czerpiąc z muzyki przeszłości destyluje składniki, które uważa za wartościowe, atrakcyjne. Muzycy Skalpela obiecują, że podczas swojego występu będą „edytować dźwięki, zgodnie z nazwą łódzkiego festiwalu”. W wizualizacjach odwołają się do polskiego konstruktywizmu i op-artu. Po inspiracje sięgną również do książki P. Rypsona „Nie gęsi. Polskie projektowanie graficzne 1919–1949”. Podczas koncertu wykonany zostanie również utwór „Sculpture", który znalazł miejsce w gronie prac prezentowanych w Polsce (Galeria Zachęta) i za granicą w ramach wystawy „Dzikie pola - historia awangardowego Wrocławia”.
Skalpel został wyróżniony w 2006 r. nagrodą „Paszport Polityki”.


20:30 Gary Numan – koncert
Wpływ pioniera muzyki elektronicznej i industrialnej Gary’ego Numana jest uznawany przez
różnorodną grupę największych artystów – od Prince’a przez Lady Gagę, Jacka White’a, Kayne’ego Westa, Becka Hansena, Queens Of The Stone Age, Foo Fighters aż po Nine Inch Nails. Wielu z nich współpracowało z Numanem i coverowało lub samplowało utwory z jego olbrzymiego katalogu.Gary Numan wystąpi podczas 9. edycji Festiwalu Soundedit promując swój nowy album „Savage”.

afterparty  Daniel Miller (Mute/London) DJ set – Klub Wytwórnia ul Łąkowa 29
Daniel Miller jest założycielem i prezesem Mute, jednej z najbardziej innowacyjnych wytwórni muzycznych na Świecie. Label posiada w swym dorobku obszerny katalog „numerów 1” na listach przebojów w Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii. Brytyjczyka cechuje nowatorskie podejście do produkcji płyt, pracy artystycznej, jak i kierowania wytwórnią. Niekończące się pasmo sukcesów Depeche Mode to przede wszystkim zasługa właśnie Daniela Millera. Podczas Soundedit ’17 Brytyjczyk wystąpi z unikatowym setem DJ-skim. Wizyta producenta w Łodzi jest bezpośrednio związana z promocją książki „Pop” Briana Griffina, z którym przyjaźni się od początku lat 80.

 

Program na 28 października – sobota – Klub Wytwórnia ul Łąkowa 29

19:00 Marek Biliński

Jeden z najbardziej znanych polskich kompozytorów, pionier muzyki elektronicznej w Polsce.
Instrumentalista wykorzystujący najnowsze oraz klasyczne elektroniczne instrumenty klawiszowe. Kompozycje artysty wywodzą się z najlepszych standardów muzyki klasycznej i romantycznej. Jego talent, wiedza, wyobraźnia łączą tradycję z wizją współczesnych dźwięków świata. Podczas uroczystej Gali artysta odbierze nagrodę „Człowieka ze Złotym Uchem” za „pionierskie dokonania w dziedzinie produkcji muzycznej”.


20:15 Gala wręczenia nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem”


21:00 The Residents

Ikona w świecie muzyki eksperymentalnej działająca już od ponad czterdziestu lat. Pionierzy sztuki performance’u i teledysku. Mają na koncie przełomowe prace w dziedzinie elektroniki, trance’u, punku czy industrialu. Jednocześnie zespół jest jedną z największych tajemnic w świecie muzyki. Nikt nie zna prawdziwiej tożsamości artystów.

22:30 Holy, Holy

Holy Holy to zespół wychodzący naprzeciw wszystkim tym, którym brakuje kultowego brzmienia wczesnych piosenek Davida Bowie. Muzycy, którzy mówią o sobie: „Nie jesteśmy kolejnym tribute bandem, jesteśmy wiarygodni. Współtworzyliśmy z Davidem Bowie”.

Minął termin pobierania kuponów.Opinie

Nie dodano opinii.

Premiera Uniwersytecka "I IFIGENIA" ODWOŁANA

09 maja 2012
Z przykrością informujemy, że Premiera Uniwersytecka w Teatrze Nowym "I IFIGENIA" została odwołana. Kolejną Premierą Uniwersytecką będzie spektakl...

UŁ jednym z Liderów Mobilności Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego

18 listopada 2011
Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Łódzki, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie i Uniwersytet...

Newsletter

Dołącz do nas na , a także śledź bieżące informacje na
  • Kino BODO
  • Uniwersytet Łódzki
  • Teatr Nowy
  • Filharmonia Łódzka
  • Wytwórnia
  • Teatr Pinokio
  • Teatr Arlekin
  • Teatr Powszechny
  • Stare Kino