www.kultura.uni.lodz.pl

Kto zabił Kaspara Hausera w Teatrze Jaracza

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Wolne miejsca

10/16

Data wydarzenia

15/03/2020

Godzina

19:00

Lokalizacja

Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi
Kilińskiego 45
90-257 Łódź

Opis wydarzenia

Rezerwację należy zrealizować stacjonarnie w kasie Teatru do 29 lutego.  Aby zakupić bilety ze zniżką należy okazać maila z potwierdzeniem, który otrzymają Państwo po dokonaniu rezerwacji w portalu.

Edit:

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, Teatr Jaracza odwołuje niedzielny spektakl „Kto zabił Kaspara Hausera”. Bilety można zwracać w kasie Teatru.

 

Postać Kaspara Hausera, człowieka kryjącego tajemnicę niewyjaśnioną do dziś, inspiruje od dwustu lat naukowców, poetów, pisarzy, kompozytorów, filmowców, malarzy. Jedni badają jego DNA, inni piszą jego biografie (Jakub Wasserman „Kaspar Hauser, czyli dziecię Europy”), Richard Wagner w postaci Parsifala zaklina wiele wątków z życia Hausera, a Suzanne Vega jego historię opowiada w piosence „Wooden Horse”.

Najsłynniejszym chyba, zarazem najbardziej niezwykłym dziełem powstałym z inspiracji postacią Kaspara jest film Wernera Herzoga z 1974 roku – „Zagadka Kaspara Hausera”, w której Hausera zagrał Bruno S. – muzyk-amator, porzucony przez matkę w wieku 3 lat schizofrenik, analfabeta, który pierwsze 23 lata życia spędził w sierocińcach i przytułkach, by później – bez jakichkolwiek dokumentów potwierdzających tożsamość – pędzić życie na ulicy. Jak do historii Kaspara Hausera podchodzą twórcy naszego przedstawienia – przekonajcie się sami.

Szczegóły wydarzenia: https://www.teatr-jaracza.lodz.pl/hauser.html