www.kultura.uni.lodz.pl

Huśtawka w Teatrze Arlekin

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Wolne miejsca

Data wydarzenia

01/03/2020

Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi
ul. Wólczańska 5

Opis wydarzenia

Przed zakupieniem biletów w Teatrze – należy je uprzednio zarezerwować do 21 lutego – pod nr tel. 42 632 58 99, 695 087 008 lub mailowo: biletyrezerwacja@teatrarlekin.pl  (od wtorku do piątku w godzinach 8.30-15.30).

Aby zakupić bilety ze zniżką należy okazać maila z potwierdzeniem, który otrzymają Państwo po dokonaniu rezerwacji w portalu.

Dla widzów od 5-6 lat

Czas trwania: 90 minut (z przerwą)

Z huśtania nic nie wychodzi, jeśli po drugiej stronie nikogo nie ma… Z huśtania nic nie wychodzi, jeśli się nie słucha siebie nawzajem… Kto lubi sam, w nieskończoność, odbijać się od ziemi, siłą tylko własnych nóg? Poznajcie zatem małego, odważnego niedźwiadka Pi, który udaje się w pełną rozmaitych postaci podróż w poszukiwaniu swojego przyjaciela. Czy uda mu się znaleźć współtowarzysza zabaw i rozbujać podwórkową zabawkę? Sprawdźcie!

„Huśtawka” jest ciepłą i przejmującą opowieścią pełną oniryzmu, ale i dziecięcego niepokoju, w której mały niedźwiadek Pi udaje się na poszukiwania współtowarzysza swoich zabaw – przyjaciela do tytułowej huśtawki. Któż z nas nie chciałby go mieć? Kto lubi sam, w nieskończoność odbijać się od ziemi, siłą tylko własnych nóg?

Pi nie chce być samotny, wybiera się więc w podróż po świecie fantastyki przeplatającej się z rzeczywistością, w której spotyka cały wachlarz przedziwnych osobliwości. Postacie są baśniowe, lecz ich zachowanie, nie zawsze miłe i przyjazne miś odczuwa zupełnie realnie. Tworzy też swoisty pamiętnik z podróży, nieustannie huśtany emocjami, które nim targają. Samotny, bez wsparcia, ale z silną potrzebą poznania całego świata, poszukuje przyjaciela do huśtawki – synonimu beztroskiego dzieciństwa i dziecięcej współpracy. Czy plan się powiedzie i czy uda mu się ją rozbujać?

Spektakl realizowany jest w technikach lalkowych oraz w żywym planie.

Szczegóły wydarzenia: http://teatrarlekin.pl